ULUSLARARASI KARAYOLU YOLCU TAŞIMACILIĞI BİRLİĞİ

"Karayolu Yolcu Taşımacılığının Uluslararası Sesi"

Haber Detay

ipru-yu-tekrar-aktif-hale-getiriyoruz

IPRU’yu Tekrar Aktif Hale Getiriyoruz

Ali Çıkkan: “IPRU’yu Tekrar Aktif Hale Getiriyoruz”

4 yıl aradan sonra tekrar IPRU için çalışmalara başlayan IPRU İcra Kurulu Başkanı Ali Çıkkan, gazetemize verdiği röportajda IPRU’nun geçmiş faaliyetlerini ve yeni dönem hedeflerini anlattı. Öncelikli hedefin var olan ilişkileri güçlendirmek olduğunu vurgulayan Çıkkan, finansal atılımlar için de çalıştıklarını belirtti.

“Mevcut ilişkileri yeniden güçlendiriyoruz”

IPRU’yu tekrar faal hale getirmek için çalışmalara başladıklarını dile getiren IPRU İcra Kurulu Başkanı Ali Çıkkan, “IPRU’nun dünya otobüsçülerini bir araya getirme vizyonuyla çıktığı yolda biz de çalışmalarımıza başladık. Yapılması gereken bütün çalışmaları yapıp atmamız gereken adımları atacağız.  Şu an ilk olarak mevcut üyelerimizle tek tek irtibata geçerek bağlarımızı güçlendiriyoruz. Türkiye ile birlikte 19 ülkede, 23 üye derneğimiz var. Bu derneklerle var olan bağlarımızı güçlendirmek için iletişim kurduk ve gücümüzü, kararlılığımızı bir kez daha tekrarladık” dedi.

“Gelişen çağa ayak uydurarak güçleniyoruz”

IPRU’nun kuruluşundan itibaren dünyadaki bütün otobüsçüleri kapsayacak bir kuruluş olma misyonuyla çalıştığını hatırlatan Çıkkan, “Biz dünyanın bütün otobüsçülerini bir araya getiren bir kuruluş olma vizyonuyla hayata geçirilen bir kuruluşuz. Bu nedenle de öncelikli olarak mevcut üyelerimiz arasındaki iletişimi güçlendirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Gelişen teknolojinin ve dijital dönüşümün de farkında olarak, üyelerimizle sanal iletişim yolları kurmaya çalışıyoruz. İnternet sitemizi yeniledik ve sitemizde üyelerimizin bize anında ulaşabileceği bir canlı yardım bölümü oluşturduk. Artık içinde yaşadığımız global dünyada, uzak diyarlarla iletişim kurabilmenin kolaylığının farkındayız. Bu farkındalıkla sosyal medyadaki varlığımızı güçlendirmek ve üyelerimizi bütün faaliyetlerimizden anında haberdar etmek için çalışmalar başlattık” diye konuştu.

Yeni kongre hazırlıkları

Yeni dönemin ilk icraatı olarak planladıkları kongreyi hayata geçirmek için yoğun mesailer harcadıklarını aktaran Çıkkan, “Mayıs ayında Türkiye’de, bütün üyelerimizin katılacağı bir kongre gerçekleştireceğiz. Bu konuyla ilgili de iletişim kurduk üyelerimizle. Kongrenin ardından Orta Asya Türki Cumhuriyetlerine yönelik bir adım atacağız. Şu an Doğu Avrupa ülkelerinde güçlü bir ağımız var bu ağa Moldovya’yı eklemeye çalışıyoruz. Moldovya ile bir iletişim kurulmuş daha önce ama yarım kalmış, şimdi yeni dönemde bu ilişkileri daha da ileriye taşıyarak Moldovya’yı aramıza katacağız” dedi.

 

“Ekonomik güçlenmeyi hızlandıracağız”

IPRU’nun finansal sorunlarının çözümleri için yeni projeler ürettiklerini vurgulayan Ali Çıkkan sözlerini şöyle sonlandırdı: “Finansal sorunlarımızı çözmek için bazı adımlar attık, geçmiş faaliyet raporlarını inceledik ve önümüzdeki dönemin faaliyet raporunu çıkardık. Öncelikli hedefimiz IPRU’nun düzenli bir gelire sahip olmasını sağlamak olacak. Biz dünya arenasında Türkiye’yi temsil ediyoruz, bu nedenle hükümetimizin veya Bakanlıklarımızın da bu konuda bize hem maddi hem manevi destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Örneğin, TOFED&SHELL Kart projesi modelini yurt dışındaki üyelerimizle hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bunun için de çeşitli projelerimiz var, bu projeleri hayata geçirirken üyelerimizin ve otobüsçülük camiasının gücünü arkamızda hissediyoruz. Finansal olarak IPRU’yu aktif hale getirmek için planlar yapıyoruz. Finansal gücümüzü sağladıktan sonra daha güçlü adımlarla yolumuza devam edeceğiz.”

DİĞER HABERLER